MalaysiaProp
Dungun · Subkawasan

Jerangau harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 30 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Jerangau, Dungun

Peta harga →
RM199harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM270kHarga median
RM199Median sekaki persegi
+90.7%Harga sekaki persegi sejak 2021
14Jualan, 2 tahun lepas

Jerangau ialah subkawasan (mukim) di Dungun, Terengganu, dengan 30 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM270k (RM199 psf), dengan harga sekaki persegi naik 90.7% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM400kRM234kRM68k2022202320242025
Median 2021 RM73kmedian terkini RM270k269.9% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 27 jualan

< RM250k37%
250–500k63%
500–750k0%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM250,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM270k50% daripada jualan
DetachedRM375k50% daripada jualan
27%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas27%
pajakan73%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Jerangau, Dungun?

Harga jualan berdaftar median di Jerangau (subkawasan Dungun, Terengganu) pada 2025 ialah RM270,000 (RM199 sekaki persegi), berdasarkan 30 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Jerangau naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Jerangau naik 90.7% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Jerangau?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 50% daripada jualan 2025.

Adakah Jerangau pegangan bebas atau pajakan?

27% transaksi di Jerangau ialah pegangan bebas dan 73% pajakan.