MalaysiaProp
Cameron Highland · Subkawasan

Ringlet harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 52 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Ringlet, Cameron Highland

Peta harga →
RM465harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM424kHarga median
RM465Median sekaki persegi
+38.1%Harga sekaki persegi sejak 2021
11Jualan, 2 tahun lepas

Ringlet ialah subkawasan (mukim) di Cameron Highland, Pahang, dengan 52 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM424k (RM465 psf), dengan harga sekaki persegi naik 38.1% berbanding 2021. Kebanyakannya Condominium. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM2.50MRM1.38MRM255k202220232024
Median 2021 RM330kmedian terkini RM424k28.5% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 27 jualan

< RM250k22%
250–500k48%
500–750k15%
750k–1M4%
1–1.5M0%
> RM1.5M11%
Persentil ke-25
MedianRM350,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Condo / apartmentCondominiumRM400k100% daripada jualan
27%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas27%
pajakan73%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Ringlet, Cameron Highland?

Harga jualan berdaftar median di Ringlet (subkawasan Cameron Highland, Pahang) pada 2025 ialah RM424,000 (RM465 sekaki persegi), berdasarkan 52 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Ringlet naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Ringlet naik 38.1% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Ringlet?

Kebanyakannya Condominium, iaitu 100% daripada jualan 2025.

Adakah Ringlet pegangan bebas atau pajakan?

27% transaksi di Ringlet ialah pegangan bebas dan 73% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0)