MalaysiaProp
Alor Gajah · Subkawasan

Taboh Naning harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 72 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Taboh Naning, Alor Gajah

Peta harga →
RM289harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM245kHarga median
RM289Median sekaki persegi
+81%Harga sekaki persegi sejak 2021
12Jualan, 2 tahun lepas

Taboh Naning ialah subkawasan (mukim) di Alor Gajah, Melaka, dengan 72 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM245k (RM289 psf), dengan harga sekaki persegi naik 81% berbanding 2021. Kebanyakannya Low-Cost House. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM375kRM255kRM135k20222023202420252026
Median 2021 RM185kmedian terkini RM245k32.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 33 jualan

< RM250k52%
250–500k48%
500–750k0%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM245,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Low-Cost HouseRM173k50% daripada jualan
1-sty TerracedRM230k25% daripada jualan
2-sty ShopRM375k25% daripada jualan
22%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas22%
pajakan78%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Taboh Naning, Alor Gajah?

Harga jualan berdaftar median di Taboh Naning (subkawasan Alor Gajah, Melaka) pada 2025 ialah RM245,000 (RM289 sekaki persegi), berdasarkan 72 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Taboh Naning naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Taboh Naning naik 81% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Taboh Naning?

Kebanyakannya Low-Cost House, iaitu 50% daripada jualan 2025.

Adakah Taboh Naning pegangan bebas atau pajakan?

22% transaksi di Taboh Naning ialah pegangan bebas dan 78% pajakan.