MalaysiaProp
Alor Gajah · Subkawasan

Gadek harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 51 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Gadek, Alor Gajah

Peta harga →
RM248harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM155kHarga median
RM248Median sekaki persegi
+19.3%Harga sekaki persegi sejak 2021
8Jualan, 2 tahun lepas

Gadek ialah subkawasan (mukim) di Alor Gajah, Melaka, dengan 51 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM155k (RM248 psf), dengan harga sekaki persegi naik 19.3% berbanding 2021. Kebanyakannya Low-Cost House. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM400kRM248kRM95k20222023202420252026
Median 2021 RM168kmedian terkini RM155k7.5% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 30 jualan

< RM250k73%
250–500k17%
500–750k10%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM160,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Low-Cost HouseRM150k100% daripada jualan
18%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas18%
pajakan82%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Gadek, Alor Gajah?

Harga jualan berdaftar median di Gadek (subkawasan Alor Gajah, Melaka) pada 2025 ialah RM155,000 (RM248 sekaki persegi), berdasarkan 51 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Gadek naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Gadek naik 19.3% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Gadek?

Kebanyakannya Low-Cost House, iaitu 100% daripada jualan 2025.

Adakah Gadek pegangan bebas atau pajakan?

18% transaksi di Gadek ialah pegangan bebas dan 82% pajakan.