MalaysiaProp
Pahang · Daerah

Cameron Highland harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 545 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Cameron Highland, Pahang

Peta harga →
RM412harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM422kHarga median2.4% tahun ke tahun
RM412Median sekaki persegi
+11.1%Harga sekaki persegi sejak 2021
93Jualan, 2 tahun lepas

Cameron Highland ialah pasaran hartanah di Pahang dengan 545 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM422k (RM412 psf), dengan harga sekaki persegi naik 11.1% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah Condominium (74% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.73MRM1.02MRM320k202120222023202420252026
Median 2021 RM395kmedian terkini RM422k6.8% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 280 jualan

< RM250k10%
250–500k52%
500–750k14%
750k–1M5%
1–1.5M11%
> RM1.5M7%
Persentil ke-25
MedianRM400,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Condo / apartmentCondominiumRM374k74% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM950k8% daripada jualan
2-sty ShopRM1.30M5% daripada jualan
Serviced ApartmentServiced ApartmentRM565k5% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM1.80M3% daripada jualan
5%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas5%
pajakan95%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Cameron Highland

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Cameron Highland?

Harga jualan berdaftar median di Cameron Highland, Pahang dalam 2 tahun lepas ialah RM422,000 (RM412 sekaki persegi), berdasarkan 545 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Cameron Highland naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Cameron Highland naik 11.1% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 2.4% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Cameron Highland?

Condominium ialah jenis paling banyak diniagakan di Cameron Highland, iaitu 74% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Cameron Highland pegangan bebas atau pajakan?

5% transaksi di Cameron Highland ialah pegangan bebas dan 95% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)